Nie tylko piłkarze przygotowują się do rundy wiosennej

• autor: ChomikSr, 2014-02-10 14:33

Redakcja: Nie tylko piłkarze przygotowują się do piłkarskiej wiosny, ale również cały klub szykuję się na tą rundę rewanżową . Na początku roku odbyło się walne zebrane , jest kilka zmian w zarządzie klubu. Prosiłbym kilka zdań o planach zarządu oraz o tych nowych osobach w strukturach klubu.

Dariusz Mazur: Zarząd jest na pewno mocniejszy , w jego skład wchodzi 7 osób. Prezesem pozostał Paweł Mysłek, I vice prezesem wybrany został Przemysław Szałański – osobą związana z Urzędem Miasta ,a wszystkim nam znana z z sukcesów w pracy z dziećmi (Prezes APN Czeladź przyp.Red), II vice prezesem zostałem Ja - podobnie jak wcześniej moje obowiązki będą dotyczyć spraw stricte sportowych, może jedynie nieco zwiększyć się zakres moich obowiązków jeśli chodzi o grupy młodzieżowe, funkcję sekretarza pełnić będzie Paweł Łakomik- osoba która swoim doświadczeniem pomoże nam w sprawach urzędowych. Kolejny członek zarządu to Patrycja Juszczyk odpowiedzialna za medialny wizerunek Górnika, mimo młodego wieku sprawdziła się już na podobnym stanowisku i postanowiliśmy powierzyć jej  polepszenie wizerunku klubu.

Drugą przedstawicielką płci pięknej która znalazła się w strukturach zarządu jest Magdalena Słowikowska obejmując stanowisko Skarbnika -od dawna wiadomo że kobiety najlepiej potrafią rozporządzać pieniędzmi, a Magda świetnie sprawdziła się na tym stanowisku w APN-nie .I ostania osoba w zarządzie Krzysztof Zabłocki- człowiek od lat związany z piłką zarówno z perspektywy boiska jak i jako działacz.

Redakcja: Nastąpiło także połączenie Akademii Piłki Nożnej Czeladź z Górnikiem Piaski. Cała młodzież APN-u jest teraz pod naszymi skrzydłami. Co przynosi taka zmiana. Jakie są plusy takiego połączenia. Wiadomo duża grupa dzieci więc będziemy mogli liczyć na wielu wychowanków.
DM: Byłem zwolennikiem tego połączenia ponieważ praca w APN dobrze wyglądała co za tym idzie będziemy mogli liczyć na wychowanków tak jak już było powiedziane. Po tym połączeniu jesteśmy drugą siłą w regionie po Zagłębiu Sosnowiec jeśli chodzi o ilość dzieci, jednak wiążę się z tym szereg obowiązków. Nasz klub ma być pewną odskocznią dla tych młodych chłopaków którzy grają w juniorach i później mają możliwość sprawdzenia swoich sił na poziomie IV a może kiedyś III ligi. Ja widzę możliwość dużej współpracy w tym zarządzie. Wszystko robimy pod tą drużynę i pod te grupy młodzieżowe, wszyscy wkładają swoją „cegiełkę” aby było jak najlepiej, a to przekłada się na jakość

Redakcja: Z rokiem 2014 przyszedł nam jubileusz 90 lecia klubu i fajnie byłoby wywalczyć awans w taką rocznicę i na pewno jest to główny cel dla nas wszystkich. Czy jest jakaś szansa zorganizowania obchodów 90- lecia ?

DM: Na organizację jubileuszu jakieś plany mamy aczkolwiek  nie mogę  podać na chwilę obecną żadnych szczegółów. Ale na pewno będą jakieś dwie większe imprezy organizowane przez Górnik Piaski przy współpracy stowarzyszeń czy sponsorów. Wiadomo chcielibyśmy ten jubileusz uczcić awansem, jednak nie „napinamy się” za wszelką cenę, lecz mamy szanse i spróbujemy z niej skorzystać.

Redakcja: Jak wspominałem trwa okres przygotowawczy. Jak Pan jako prezes ds. sportowych ocenia te pierwsze tygodnie.
DM: Wszystko odbywa się zgodnie z założeniami trenera oraz sztabu szkoleniowego, wszystko idzie zgodnie z planem, aczkolwiek nieuniknione były kontuzje, na chwile obecną na dłuższy okres wypadł nam pierwszy bramkarz Paweł Pisarek , bardzo mocny punkt drużyny. Czterech zawodników nosi się z zamiarem przejścia do innych klubów ponieważ u nas mniej grali i  po prostu widzą szanse gry w innym klubie w pierwszym składzie. Jeden zawodnik próbuje swoich sił  na testach w wyższej lidze. Na chwilę obecną także testujemy zawodników z wyższych lig. Jest to na pewno bramkarz i myślę że do końca lutego sprawa transferu czy wypożyczenia będzie dograna. Jest również drugi zawodnik który pokazuje nam się z bardzo dobrej strony i na pewno będziemy się starać o niego. Mogę powiedzieć że prowadzimy rozmowy jeszcze z dwoma zawodnikami aczkolwiek są to trudne rozmowy ponieważ ich macierzyste kluby na chwile obecną nie wyrażają zgody na zaproszenie ich na testy, ponieważ od razu chcą konkretów i wchodzą w tym wypadku dość duże finanse jak na IV ligę. Wiadomo zimowe okienko transferowe jest ciężkie ponieważ zawodnicy mają podpisane karty na cały sezon i są uzależnieni od swoich klubów. Jako duży plus muszę powiedzieć że wzbogaciliśmy się o obsługę medyczną. Jest to osoba która pracowała na poziomie Ekstraklasy, jednak jeszcze za wcześnie na nazwiska. No i drugą sprawą jest trener bramkarzy. Bardzo dobrze znany, jednak i w tym przypadku nie możemy jeszcze oficjalnie przedstawić, ale jesteśmy po pomyślnych rozmowach tak z jednym jak i z drugim z panów. Wszystko to jest robione nie tylko pod pierwszą drużynę która jest priorytetem,ale i pod młodzież.  Przy takiej ilości podopiecznych obsługa medyczna wydaję się niezbędna. A jeśli chodzi o bramkarzy to mamy kilku młodych i zdecydowaliśmy że będzie z nimi człowiek od lat związany z piłką, będą mieli się od kogo uczyć, a On na pewno swą wiedzę będzie im umiał przekazać.

Redakcja: Dziękujemy za rozmowę życzymy wszystkiego dobrego i świetnych wyników!

B.N

Górnik Piaski vs Pilica Koniecpol