K.S. Górnik Piaski - strona nieoficjalna

• Witamy Wszystkich na stronie klubowej Górnika Piaski!

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. Madmax 51
2. slawek_czel 16
3. yipman 6
4. zbigmar57 3

Górnik na wiosnę również liderem !

• autor: ChomikSr, 2013-11-17 09:56

Górnik pokonując Przyszłość Ciochowice 2:1 nie dość że zapewnił sobie MISTRZA JESIENI, to odskoczył Gunwaldowi Ruda Śląska na 2 punkty

Skład Górnika:

Pisarek – Kawecki, Derlatka, Zapart, Bielawski – Stępień, Szopa (Baran), Świerczyński, Stankiewicz (Stok),  Pieniążek (Oberaj) - Burczyk

Bramki dla Górnika: 58 min. Oberaj 1-1, 70 min. Kawecki 2-1

W ostatnim meczu tej jesieni Górnik podejmował drużynę Przyszłości Ciochowice. Był to zarazem mecz I rundy wiosennej zagranej awansem. Górnik jako lider był faworytem tego spotkania i od początku osiągnął przewagę. W 11 minucie Szopa zgrywa piłkę w polu karnym, jednak Świerczyński będąc w dogodnej sytuacji nie sięga piłki. Dwie minuty później strzał z 16 metra w wykonaniu Stępnia przechodzi nad poprzeczką. W 18 piłkę uderza Pieniążek, ale strzał jest lekki i nie sprawia problemów bramkarzowi gości. Po 30 minutach gry goście przeprowadzają pierwszą groźniejszą akcję, która kończy się bramką, Interweniujący w polu karnym Pisarek jest atakowany przez piłkarza gości i wydaje się że jest faulowany. W tym momencie piłkarze Górnika stanęli i czekali na gwizdek sędziego, a ich bierność wykorzystał piłkarz z Ciochowic i umieścił piłkę w bramce. Było 0-1 dla gości. Po chwili, kolejna kontrowersyjna sytuacja. Obrońca Ciochowic zagrywa  piłkę ręką w polu karnym, jednak sędzia nie odgwizduje karnego, choć sytuacja była bliźniacza do tej z poprzedniego meczu kiedy to Slavia otrzymała rzut karny. W 40 minucie jeszcze Stępień próbuje zaskoczyć bramkarza, ten wypluwa piłkę jednak nie było w polu karnym nikogo kto mógłby próbować dobić piłkę. Tak więc do przerwy Górnik przegrywał 0-1, a gości wykazali się stuprocentową skutecznością. Na drugą połowę gracze Górnika wyszli mocno zmotywowani i od początku zaczęli atakować bramkę gości. W 48 minucie groźne uderzenie głową Zaparta z ledwością broni bramkarz gości. W 50 minucie strzał Stępnia z 11 metra przechodzi minimalnie obok słupka. Sześć minut później w doskonałej sytuacji znajduje się Bielawski, który z 3 metrów usiłował klatką piersiową umieścić piłkę w bramce. W 58 minucie było już 1-1. Silny strzał głową oddaje wpuszczony chwilę wcześniej na boisko Oberaj i piłka ląduje w siatce. W 62 minucie kolejny strzał głową oddaje Szopa, ale piłka minimalnie mija lewy słupek brami gości. Trzy minuty później ten sam zawodnik uderza z 16 metra, a piłka przechodzi nad poprzeczką. W 70 minucie Górnik wychodzi na prowadzenie. Potężny strzał oddaje Kawecki, bramkarz odbija piłkę która ponownie trafia do Kaweckiego, a jego dobitka ląduje w siatce. Prowadzenie jak najbardziej zasłużone go goście w tym okresie gry byli tyko tłem dla naszej drużyny. Strzał oddają dopiero w 72 minucie ale bardziej w stronę bocznej chorągiewki niż bramki. W 76 minucie potężny strzał Stępnia odbija obrońca który wyręcza bramkarza. Minutę później strzał z dystansu oddaje Pieniążek, bramkarz odbija piłkę przed siebie, ale nie ma kto jej dobić. Trzy minuty później z dystansu uderza Oberaj i niewiele brakuje aby piłka wpadła bramkarzowi za tzw. kołnierz. Minutę później strzał z pola karnego Pieniążka instynktownie nogami broni bramkarz. Po chwili strzał Stępnia bramkarz odbija przed siebie, ale i tym razem brakuje skutecznej dobitki. W końcówce spotkania po niepewnej interwencji naszego bramkarza sytuacje mają goście, ale nie potrafią uderzyć celnie na naszą bramkę. Tym samym Górnik wygrywa to spotkanie i również na wiosnę pozostaje liderem i odskakuje Grunwaldowi na 2 pkt.

autor: Bogaci 2013-11-23 15:20:19

Profil Bogaci w Futbolowo Lubisz obstawiać? Zarejestruj się i ODBIERZ DARMOWY BONUS 350 PLN na zakłady i ciesz się z wygranych już teraz!!! bet50pln.blogspot.com

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Górnik Piaski (Czeladź)Slavia Ruda Śląska
Górnik Piaski (Czeladź) 0:1 Slavia Ruda Śląska
2013-11-09, 12:00:00

oceny zawodników »