statystyki szczegółowe

Aktualności

Górnik powiększa przewagę w tabeli !

• autor: GornikPiaskiADMIN, 2013-10-21 08:58

Górnik Piaski wygrywa pewni z Rakowem 3:0 , a Grunwald Ruda Śląska remisuje 1:1 z Wyzwoleniem Chorzów co pozwala Górnikom umocnić się w tabeli na pozycji Lidera

Skład Górnika:

Pisarek – Kawecki, Derlatka (Piętka), Zapart, Bielawski – Burczyk, Szopa (Stępień), Skrzypek , Świerczyński (Stachurek), Pieniążek – Baran  (Stok)

Bramki dla Górnika  1-0 Pieniążek, 2-0 Świerczyński, 3-0 Burczyk

Po ostatnich zwycięstwach w meczach na szczycie Górnikowi przyszło się zmierzyć rezerwami Rakowa Częstochowa, plasującymi się w środku tabeli. Od początku tego spotkania to Górnik prowadził grę i nie pozwolił na wiele rywalowi. Już w pierwszych dwóch minutach Górnik dwukrotnie zagroził bramce gości, ale strzały Skrzypka i Świerczyńskiego były niecelne. W 6 minucie w wybornej sytuacji znalazł się Baran, ale skiksował będąc na 6 metrze przed bramką Rakowa. W 12 minucie w podobnej sytuacji znalazł się Skrzypek, ale też nie udało mu się czysto trafić w piłkę. Najlepszą okazję na objęcie prowadzenia Górnik miał w 26 minucie. Wtedy to pięknym strzałem popisał się Bielawski, ale bramkarz gości zdołał go odbić a dobitka trafiła w słupek. W 44 minucie bramkarz gości popisał się kolejną ładną interwencją po strzale Pieniążka i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił i to Górnicy nadal atakowali. W 48 minucie doczekaliśmy się bramki, a zdobył ją niezawodny Pieniążek. Po chwili mogło być już 2-0 ale pojedynek sam na sam z bramkarzem przegrał Burczyk. Na drugą bramkę przyszło nam czekać do 65 minuty, kiedy to piękną akcję wykończył Świerczyński. W 76 minucie było już 3-0, a celną główką popisał się Burczyk. Goście poważnie naszej bramce zagrozili dopiero 81 minucie, ale na posterunku był Pisarek. W końcówce jeszcze dwukrotnie ratuje gości bramkarz i spotkanie kończy się pewnym zwycięstwem Górnika. Zwycięstwo to pozwoliło naszemu liderowi powiększyć przewagę nad drugim w tabeli Grunwaldem do 3 punktów.