statystyki szczegółowe

Aktualności

Górnik wygrywa kolejny mecz na szczycie!

• autor: GornikPiaskiADMIN, 2013-10-13 07:12

BĘDZIŃSKA TWIERDZA ZDOBYTA. Piękne bramki, wiele emocji i powrót na fotel Lidera. Górnik wygrywa z Sarmacją Będzin 1:2

Skład Górnika:

Pisarek – Kawecki, Piętka, Zapart, Bielawski – Burczyk (Stok), Szopa, Skrzypek (Stankiewicz), Świerczyński, Pieniążek – Baran

Bramki dla Górnika  0-1 samobójcza po dośrodkowaniu Pieniążka, 1-2 Skrzypek

Hitem 11 kolejki IV ligi był pojedynek derbowy pomiędzy Sarmacją Będzin a Górnikiem Piaski. Podobnie jak przed tygodniem spotkała się drużyna zajmująca 3 miejsce w wiceliderem. Mecz od początku był wyrównany i jak to w pojedynku derbowym nie brakowało ostrych spięć. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie osiągnęła zdecydowanej przewagi i brakowało klarownych sytuacji bramowych. Gdy wydawało się że pierwsza część spotkania zakończy się remisem silne dośrodkowanie Marcina Pieniążka usiłował przeciąć głową obrońca gości Bartosz Derlatka, ale uczynił to tak niefortunnie że piłka wylądowała w siatce i Górnik objął prowadzenie w tym meczu. Początek drugiej połowy należał do gospodarzy, którzy usiłowali jak najszybciej odrobić straty. Udało im się to w 67 minucie kiedy to Skiba pokonał strzałem z piątego metra naszego bramkarza. W 75 minucie Górnik jednak ponownie objął prowadzenie. W prawym sektorze boiska piłkę otrzymał Dawid Skrzypek, spojrzał jak ustawiony jest bramkarz, a następnie uderzył z okolicy 35 metra. Potężny strzał Dawida wylądował w okienku bramki gospodarzy i było 1-2. Bramka Stadiony Świata. Jak się okazało była to zwycięska bramka. Gospodarze próbowali jeszcze wyrównać, a najlepszą sytuację mieli w doliczonym czasie gry kiedy to groźne uderzenie Skórskiego obronił Paweł Pisarek. Tym samym Górnik zalicza komplet zwycięstw w pojedynkach derbowych i wskakuje na fotel lidera.