Górnik Piaski wciąż LIDEREM IV ligi

Skład Górnika:

Pisarek – Biliński, Zapart, Piętka, Bielawski – Szopa (Oberaj), Świerczyński , Skrzypek(Kawecki), Burczyk (Stok), Pieniążek  – Baran (Derlatka)

Bramki dla Górnika  1-1 Baran, 1-2 Zapart, 1-3 Oberaj

Piąte zwycięstwo z rzędu, a trzecie na wyjeździe, odnieśli piłkarze Górnika Piaski i obronili pozycję lidera. Kolejnym rywalem który musiał uznać wyższość naszych piłkarzy byli Zieloni Żarki. Od początku spotkania to Górnik zaczął atakować rywali. Już w 16 minucie wynik spotkania mógł otworzyć Łukasz Baran, ale jego strzał z 10 metrów trafił jeszcze w nogi obrońcy i skończyło się tylko na rzucie rożnym. Natomiast w 21 minucie pierwszy groźniejszy atak gospodarzy zakończył się bramką. Gola na 1-0 strzelił kapitan gospodarzy Zachara wykorzystując niezdecydowanie naszych obrońców. W 26 minucie było już 1-1, a bramkę wyrównującą ładnym strzałem głową zdobył Baran. W tej części spotkanie szansę na zmianę wyniku miał Marcin Pieniążek i Igor Szopa, ale ich uderzenia sprzed pola karnego minimalnie minęły okienka bramki. Początek drugiej połowy do miażdżąca przewaga Górnika. Przez pierwsze 15 minut, gospodarze praktycznie nie potrafili wyjść z własnej połowy. Już 46 minucie, przed szansą staje Baran który wpada w pole karne, ale uderza w boczną siatkę. W 50 minucie za pola karnego silnie uderza Skrzypek, a po jego strzale piłka przełamuje ręce bramkarza, któremu na raty udaje się zatrzymać piłkę na linii bramkowej. W 60 minucie jest już 1-2. Tym razem pięknie z główki uderza Zapart, a piłka ląduje w siatce. W 65 minucie mogło być 2-2, ale lobowany bramkarz Górnika zdołał wybić piłkę zmierzającą do siatki. Była to jednak jedna z nielicznych sytuacji gospodarzy, bo to Górnik cały czas prowadził grę. Swoją przewagę dokumentuje w 88 minucie, kiedy to Oberaj podwyższa wynik na 1-3. Jeszcze w 92 minucie Pieniążek uderza w słupek i mecz kończy się zwycięstwem Górnika. Gratulujemy i czekamy na kolejne udane mecze. Już w najbliższą sobotę czeka nas mecz kolejki kiedy to będziemy podejmować beniaminka MLKS Woźniki. Beniaminek spisuje się bardzo dobrze i po sobotnich meczach jest na 3 miejscu w tabeli, a szansę na wyprzedzenie go ma Sarmacja grająca dopiero w niedzielę.