Grodziec na łopatkach

• autor: ChomikSr, 2013-08-26 16:17

Skład Górnika:

Pisarek – Biliński (Stachurek), Zapart, Piętka, Bielawski – Burczyk (Czwienczek), Świerczyński (Oberaj), Skrzypek, Stępień, Pieniążek (Stok) – Baran

Bramki dla Górnika  1-0 Burczyk 4', 2-0 Pieniążek 10', 3-0 Pieniążek 45', 4-0 Burczyk 56', 5-0 Burczyk 63', 6-0 Baran 75'

Czwarta kolejka i pierwszy mecz derbowy Górnika na własnym boisku z RKS Grodziec. Spotkanie to śledziło ok. 300 widzów, którzy byli świadkami koncertu gry drużyny z Piasków. Już od pierwszej minuty zaczęły się ataki na bramkę gości. Na gola kibice czekają do 4 minuty, kiedy to Burczyk urywa się obrońcy i trafia na 1-0. W 10 minucie jest już 2-0, wspaniała asysta Stępnia i Pieniążek na raty pokonuje bramkarza Grodźca. Goście pierwszy groźniejszy strzał oddają w 20 minucie, ale to Górnik sprawia lepsze wrażenie i kontroluje przebieg spotkania. W 45 minucie dokumentuje swoją dobrą grę trzecią bramką. Na 3-0 podwyższa Pieniążek fantastycznym strzałem z pięty, który jest podsumowaniem gry naszej drużyny w pierwszej połowie. W drugiej połówce Górnik nie zwalnia tempa i oglądamy kolejne bramki. 56 minuta Burczyk i jest 4-0. W 63 minucie ten sam zawodnik podwyższa na 5-0. Gości dobija Baran strzelając bramkę na 6-0 w 75 minucie. Mimo kolejnych sytuacji Górnikowi nie udaje się podwyższyć i mecz kończą strzeleniem sześciu bramek. Przed meczem chyba nikt nie przewidział takiego wyniku, więc tym większe brawa należą się naszym chłopakom. Zwycięstwo o tyle ważne że pozwala Górnikowi na spory awans w tabeli i potwierdza że 2 miejsce w zeszłym sezonie nie było przypadkiem. Należy podkreślić że spotkanie to Górnik rozegrał bez kilku podstawowych zawodników, co tylko pokazuje potencjał tej drużyny. Sąsiadom z Grodźca życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach, bo nie jest to słaba drużyna na co mógłby wskazywać wynik.